Bookmark and Share

Україна - реальна проблема

Каддафі говорить український

Image description

Муамар Каддафі говорить український

Al Gaddafi speaks Ukrainian

Advertisement

Audio | Аудіо |

Video | Відео | 

Україна - реальна проблема

Україна - реальна проблема

21.04.2009

Advertisement

Виходячи з позиції, що якоюсь мірою й доступними мені засобами я впливаю на міжнародну політику в цьому столітті, а також із принципу прагнути брати участь у створенні вільного і безпечного світу, щоб народи світу, а серед них і мій народ, насолоджувалися свободою і безпекою, я щоразу, коли можу пропоную свою думку в серйозних міжнародних питаннях і проблемах, сподіваючись при цьому, що це позитивно вплине на міжнародну політику. 

У цій статті я розглядаю відносини України й Росії, стан яких викликає глибоке занепокоєння.

 Україна сьогодні є суверенною незалежною країною, членом ООН. Однак, для українців цього недостатньо. Чому?

 Причина криється в історії України, і навіть в історії всього регіону. Ця історія бере свій початок більше тисячі років тому, коли і Росія і Україна не були такими, якими вони є зараз. Україна називалася тоді «Київська Русь».

 Українці, пишаючись своєю історією, говорять, що Україна є «колискою» трьох народів.

 З погляду українців, тривале перебування України в складі Російської імперії, їхня спільна історія є причиною того, що їх російським братам важко розглядати Україну окремою державою. Вони говорять про прагнення правителів Росії протягом останніх двохсот років знищити українську мову.

 Українці також говорять, що вся історія України є боротьбою за незалежність, і вона тривала сотні років. До нинішньої незалежності українці не раз намагалися проголосити незалежність своєї держави. Вперше Україна, як незалежна країна, протрималася 6 місяців. Другий раз вона трималася 3 місяці, одного разу її незалежність трималася не більше 18 годин. Чому?

 Відповідь полягає в тому, що не було ніяких зовнішніх гарантій такої незалежності. Завжди знаходились бажаючі привласнити українські землі. Росіяни сьогодні, згідно офіційної точки зору, не заперечують проти незалежності України і навіть визнають, що Україна є суверенною незалежною державою, сусідкою й сестрою.

 Тоді в чому полягає реальна серйозна проблема? Серйозна проблема полягає в тому, що Україна хоче міжнародних гарантій для своєї незалежності, щоб знову не втратити її.

 Однак, ці гарантії дуже складні й небезпечні для Росії, і в цьому вся суть проблеми і її серйозність. Отже, те, що Росія бачить як загрозу для своєї безпеки і незалежності, для України уявляється гарантією її безпеки й незалежності. У цьому полягає серйозна розбіжність у політиці двох держав.

 Зрозуміло, чому Україна хоче приєднатися до ЄС і НАТО, вважаючи, що це є «гарантованою» гарантією її незалежності. Росія ж вважає, що такі гарантії спрямовані саме проти неї, а не проти якоїсь іншої країни. Росіяни говорять, що гарантії, яких хоче Україна, є дуже серйозними викликами для безпеки Росії. Вони стверджують, що в таких гарантіях немає потреби, оскільки Росія вже визнала Україну як суверенну незалежну державу. Незважаючи на миролюбні позиції двох сторін, у реальності проблема дуже серйозна і є справжнім викликом безпеці світу. Росію можна зрозуміти. Адже якщо НАТО прийде в Україну, то це для Москви означає стукіт у її двері. 

А якщо ворог стукає у твої двері, то або відкривай йому, щоб він зайшов, або можливо він виламає двері. Це і є те серйозне, що може трапитися. З іншого боку, відповідаючи на це побоювання, Україна заспокоює свою сестру Росію тим, що Конституція України не дозволяє присутність іноземних військових баз на українській території. Отже, Україна не бачить приводу для побоювань.

 Але Росія відповідає, що небезпека полягає не тільки в присутності військових баз або їх відсутності, а в тому, що українська територія у цьому випадку стане територією НАТО, і альянс буде присутній тут навіть без стаціонарних баз розміщення натовських військ, адже українські збройні сили будуть у складі збройних сил країн-членів альянсу. А це для Росії вважається неприпустимим, оскільки стосується її безпеки. 

У той же час українці стверджують, що вони тільки вимагають міжнародних гарантій незалежності їхньої країни і не хочуть створювати загроз для Росії. А на підтвердження цього вони готові підписати будь-який документ із росіянами, у якому буде зафіксовано зобов'язання в тому, що Україна не буде джерелом загроз для росіян. Однак росіяни вважають, що загроза обов'язково виникне, як тільки Україна стане членом НАТО, альянсу, який більшість населення Росії розглядає як ворога. Українці говорять: ми нічого не будемо робити проти Росії, однак, приймаючи рішення, ми будемо керуватися, насамперед, інтересами України. До цієї основної проблеми додається ряд другорядних проблем. Вони досить складні і, якщо їх не вирішувати, вони можуть привести до небажаних наслідків. У той же час їх розв’язання, очевидно, наштовхується на серйозні труднощі. Українці називають їх гострими проблемами. До них відносяться такі, як наприклад, проблема острова Тузла, континентального шельфу, делімітація українсько-російського кордону, місто Севастополь, у якому сьогодні розміщена російська військова база, події періоду 1932 -1933 років (Голодомор в Україні).

 Із приводу Голодомору українці говорять, що вони засуджують історію, а не Росію. Є також проблема Кримського півострова. Відомо, що близько 20% жителів України є росіянами! Ось така картина реальних відносин України й Росії. Викладаючи свою точку зору на цю проблему й усвідомивши її після мого першого (після розпаду Радянського Союзу й оголошення незалежності України) візиту в Росію й в Україну, я маю намір проінформувати про неї всі зацікавлені сторони. Це дозволить знову оцінити ситуацію й можливі наслідки прийняття зовнішньополітичних курсів, які можуть завдати шкоди миру на Землі, у якому зацікавлена моя країна. У ньому також зацікавлені й інші народи. І можливо ці політичні курси можуть також нашкодити тим, хто намагається їх втілити в життя. Оскільки сторони, зацікавлені у виборі України, є важливими сторонами на планеті Земля, суб'єктами світової політики, їхнє зіткнення неминуче завдасть шкоди міжнародному миру й безпеці.

 Вони - це Росія, ЄС і НАТО.

Advertisement

Bookmark and Share